UŽSIENYJE GERIAU (?)

Dažnai šia fraze prasideda diskusija ir tada, kai baigiasi rimti argumentai, o savo nuomonei apginti dar kažko reikia. Mąsčiau, ar tikrai mes taip jau skiriamės nuo vakariečių? Negi mes tokie buki, kad per trisdešimt laisvės metų prie Vakarų priartėjom tik ekonomikoje? Kažkuriuo metu Baltijos sesių lenktynėse estai paspruko pirmyn, beliko rungtyniauti su latviais. Nors estai ir taip save labiau identifikuoja prie skandinavų, su baltais bendro turėdami tik vieną sieną ir vandens telkinį. Estai pirmieji laimėjo Euroviziją, estai pirmieji įsivedė eurą, estai legalizavo tos pačios lyties asmenų santuokas, estai sugalvojo tuo metu revoliucingą Skype, estai pirmieji įteisino balsavimą internetu… O tai jau nebe ekonominiai rodikliai. Tai suvokimas ir progreso priėmimas vienu žingsniu anksčiau, nei tai tampa masiška.

Norime to, ar nenorime, tačiau tiek čia, tiek facebook’e, tiek kitose plotmėse nuolat eskaluojami du pagrindiniai nudizmo skirtumai – vakaruose nudizmo tradicijos tokios, kad ten ramu, gera ir miela, o pas mus homikai nuolat lenda į viešumą, net ir į nudizmą. Nekalbėsiu apie seksualines orientacijas, kalbėsiu apie tai, kaip tai priimame mes ir kaip tie, geriau gyvenantys, vakariečiai.

Kurį laiką tyrinėjau du užsieniečių nudistų portalus – nudistcompass.com ir truenudist.com. Nelabai supratau nudistcompass.com esmės. Panašu, kad tai iš tiesų yra kompasas, nurodantis geografines nuoginėjimo vietas. Nei karto neužtikau arčiau nei Ryga ar Varšuva prisijungusio žmogaus, nors sistema rode, kad lietuvaičiai čia lankosi.

Sąlyginai artimesnis yra truenudist.com. Susikūriau profilius ir bendravau su žmonėmis ne tik iš Vakarų Europos, bet ir Šiaurės Amerikos, Pietų Afrikos. Susikūriau dvi savo istorijos versijas. Vienoje buvau vedęs vyras, kitoje biseksualus vienišas vyras. Ten registracijos anketoje yra punktas apie seksualinę orientaciją. Nardžiau po anketas ir skaitinėjau aprašymus. Be didelių skaičiavimų, bent pusė aplankytų anketų savo orientaciją nurodė. Taip pat gana dažnas įrašas, kur vienišų vyrų prašoma netrukdyti. Pažįstama? O nuotraukos ir draugų sąrašas parodo tikresnę pusę. Netgi tie nemėgėjai savo drauguose yra prijungę nemažai vienišų vyrų. O pačios nuotraukos toli gražu ne natūristinės. Žinant mūsų reakcijas į bent kiek meniškesnę nuotrauką, tų anketų vaizdai yra pilni erotikos ir seksualinio konteksto. Kadangi tokių nuotraukų tūkstančiai, darau išvadą, kad jų tolerancijos ribos yra kur toliau, nei mūsiškės. Dalinai mes ir jie esam panašūs, dalinai skirtingi. Tačiau mes apskritai linkę apsimesti, kad orientacija neegzistuoja ir menkiausia užuomina apie tai yra grėsmė tradicinei šeimai. Nėra pas mus laisvės, jei galima kalbėti tik tai, ko nori masės. Pas mus formuojama nudizmo samprata gretinama su tradicine šeima. Tokiu būdu “už borto” paliekami vienišiai – išskyrus vienišas moteris!!! – ir visi kiti, kitaip mąstantys. Tegul skamba grubiai, bet su mūsų tolerancija kažkas ne taip. Ji per daug ribota. Gal tiesiog neverta sureikšminti ne santuokoje ir ne vienišų moterų, o tų kitų nudistų buvimo šalia? Gal jau laikas atsiriboti nuo negatyvo ir pradėti mėgautis poilsiu? Nebematykim, nebegadinkim savo ir taip trumpo šilumos sezono. Mėgaukimės tuo, kad turime saulę ir galime būti nuogi, gal kam būtų ir keista, bet kur kas paprasčiau nei Vakaruose.

Gan įdomu buvo pasirausti tautiečių anketose. Deja, bet… Bendras vaizdas atspindi mūsų mentalitetą. Lygiai taip pat užsislėpę, aprašymuose santūrūs iki konfidencialumo. Toks įspūdis, jog bijome būti atpažinti. Bandymai užkalbinti nevaisingi. Tačiau tik iš tos anketos, kur nurodytas “biseksualumas”. O kai rašo “vedęs šeimos vyras”, tie patys žmonės kalbasi ir drąsiai ir, netgi kai kurie, atvirai. Skirtumas nuo Vakarų tas, kad mes turime išankstinę neigiamą nuomonę, o vakariečiai atvirai pasako, kad seksas jų nedomina, arba jiems dzin pašnekovo orientacija, tačiau bendravimas tęsiasi. Kas tokio tragiško, kad mes bijome kitokio žodžio nei Heteroseksualus? Kodėl mes bendraujame ne su Žmogumi, o su seksualine orientacija?

 

Tačiau kitas, labiau nustebinęs faktas tai, kad mūsų legalus ir nelegalus nudizmas yra kur kas laisvesnis nei užsienyje. Šiuo atveju kalbu apie JAV ir Kanadą. Dažnas iš ten su manimi bendravęs žmogus klausinėjo apie legalumą. Supratau, kad TEN legalumas nekvestionuojamas ir kur kas griežščiau baudžiamas nelegalumas. Mes tik paniurzgame, kad mums bet kuriuo metu gali iškviesti policiją, kad nudistai dažnai praranda savo erdves dėl trikotažinių ar naujų statybų, tačiau neteko girdėti, kad kažkas būtų realiai nubaustas, kad deginosi nuogas. Matytumėte amerikiečių reakciją, kai pasakoju apie Akmenos pliažą arba bet kurį nelegalų pajūryje. Mes kur kas laisvesni ir paprastesni. Džiaukimės ir mėgaukimės savo laisve! Straipsnyje Vyrų ir moterų nudizmas yra tobulas Evitos komentaras. Su autorės sutikimu, pacituosiu:

“o kuom blogai, kad yra vyrų ir moterų pliažai? Vien todėl, kad užsieniečiai to nesupranta, kad užsienyje tokių pliažų nėra? Manyčiau, kad toks mąstymas yra provincialus ir periferiškas. Viskas gerai, kas yra ten, ir viskas blogai kas yra pas mus. Turim atskirus vyrų ir moterų, tekstilininkų ir nudistų ir tai yra puiku. Netgi sakyčiau unikalu ir visi tie liaupsinami “užsieniečiai” turėtų pasitempti iki mūsų lygio. p.s. sėdėti nuogam namuose ir laukti svečių, gal ir gyvenimo būdas, bet ne nudizmas”.

Geriau nepasakysi. Galiu tik papildyti iš bendravimų su amerikiečiais – jie pliažuose nuogi tik ten, kur legalu, arba giliai glūdumoje, kur maža šansų sutikti praeivį. Jie turi skirtingus nudistų pliažus, tačiau tą skirtumą labiau atspindi pasiskirstę lankytojai, o ne kelių kilometrų atstumas kaip pas mus pajūryje. Artimiausias man žinomas tokio “vakarietiško” pliažo modelis yra Akmenoje. Tai ar labai mes jau nutolę? Pasinaudoju Evitos žodžiais – tai jie turi pasitempti iki mūsų lygio. Būkime unikalūs ir kol bus lankytojų, tol bus visi galimi nuogalių pliažai.

Vienintelio mums trūksta, tai suvokimo ir tolerancijos, o kartais abejingumo aplinkai. Jei pranyks atskirų lyčių pliažai, visos “šeimų” baimės priguls šalia “homikų” įvaizdyje. Žmonės niekur nedings, nesikeis jų poreikiai, jie tik atsidurs šalia. Tuomet gal LIKIME UNIKALŪS IR MĖGAUKIMĖS GYVENIMU, TRUMPU SEZONU, BET KOKIA GALIMYBE JĮ PRAILGINTI, NUSTOKIME KITUS KRITIKUOTI, SAVO PAVYZDŽIU SUKURKIME GERĄJĄ NUDIZMO PRAKTIKĄ IR PATIRTĮ, BŪKIME TAIS, KURIE TRAUKIA APLINKINIUS IR ĮGALINA NUSIMESTI TIEK RŪBUS, TIEK PSICHOLOGINIUS AR DVASINIUS RIBOJIMUS.

To ir linkiu Jums visiems ir jūsų artimiesiems. Likime sveiki ir 5 gramais labiau supratingi 😊

 

Pagarbiai, Kunigas.

Dalinamės:


4 thoughts on “UŽSIENYJE GERIAU (?)

 • 2021-01-05 at 19:42
  Permalink

  Greičiausiai autorius nuomonę susidarė lankydamas angliakalbiam pritaikytose tarptautinėse svetainėse ir bendraudamas anglų kalba daugiausia su angliakalbiais. Pabrėžiu, kad nudizmas nėra populiarus tarp angliakalbių, kurių gimtoji kalba anglų kalba. Norint pažinti Vakarų Europos nudizmą, reikėtų bendrauti pirmiausiai su olandais, vokiečiais, austrais, čekais, prancūzais, ispanais jų gimtąją kalba ir lankantis jų svetainėse, forumuose bei grupėse.

  • 2021-01-06 at 09:48
   Permalink

   Atsiprašau, kad nesu poliglotas ir nemoku bent pagrindinių slavų ir germanų kalbų. Geriausiai sekasi su anglų kalba. Todėl ir parašiau, kad „šiuo atveju kalbu apie JAV ir Kanadą”. Kviečiu pasidalinti tikrosiomis žiniomis iš Vakarų Europos. Bus įdomu ir man, ir kitiems lankytojams.

   • 2021-01-06 at 23:26
    Permalink

    Ačiū už atsakymą, puikiai atsakyta 🙂
    O dėl užsienyje ar geriau, jeigu manęs klaustų, tai atsakyčiau taip, kad reikia palyginti valstybes, vienose geriau, kituose blogiau nei Lietuvoje. Europos mąstu žiūrint Lietuvoje su nudizmu blogiau, pasauliniu mąstu žiūrint Lietuvoje visai gerai su nudizmu 🙂
    Jeigu imant tik Europos Sąjunga, tai mano manymu Lietuva nudizmo kultūros ir vietų prasme lenkia tik šias keturias valstybes: Estiją, Latviją, Kiprą ir Maltą.

 • 2021-01-07 at 18:22
  Permalink

  Tikrai  Maltoje su nudizmu bėda , o Kipre , kad ir yra kur nudistauti, bet dėl nudizmo į Kiprą lėkti neverta. Tuo isitikinau rudenį. Ir dar kartą įsitikinau, kad rinktis tai kas tau nelimpa ir lėkti „iš bado” , tik todėl, kad kitur nulėkti galimybės neleidžia, nėra prasmės . Visgi man susidarė įspūdis , kad straipsnio esmė ne kur pasaulyje geresnės nudistavimo vietos. Autorius palietė požiūrių į nudizmą peripetijas pagal pasaulio regionus, lyčių ir orientacijų skirtumus, bei pateikė savo nuomonę ir įspūdžius iš savo patirties. Pasauliniame nudizme dominuoja vyrišką lytis. Yra nudistų pliažai visiems kuriuose nemaža dalis vyru ir yra vyrų pliažai, kurie užsienyje vadinami „gay beach”.  Išeina, kad formuojasi nudizmas pagal orientacija .  Kaip atsirado tokie pliažai , nežinau. Gal būt gėjai uzurpavo nudistų pliažus ir padare juos savais, galbūt jų atsiradimas turi kitokias saknis… Su visa pagarba gėjams as manau, kad bet kuris hetero vyras ar hetero pora nelabai eis į tokį pliažą. Nors kitą vertus, galiu kalbėti tik už save 🙂 tad sakau, kad aš neičiau 🙂 Užsieniečiai į pirmą vietą kažkodėl stato orientaciją. Vadinasi užsienio nudizme vyrauja ir seksualinis aspektas, tik mes tai neigiame ir nepripažystame?  Užsienio pliažai pagal orientacija ir seksualinius aspektus yra gerai, o mūsų pagal lytį blogai? Ar mums to reikia ir nuo to bus geresnis nudizmas? Išties dažnai girdime „užsienyje geriau”, bet kuom geriau ten ir kuom blogai pas mus argumentu ne visada yra. „Užsienyje to nėra” – o mums reikia visko kas yra užsienyje? Abejoju ar Lietuvai reikia kažko panašaus į Europos nudizmo Meką Cap D’Adge. Ir galiausiai iš kojų verčiantis, itin „stiprus” argumentas – „užsieniečiai to nesupranta”. Lai neįsižeidžia užsieniečių garbintojai, bet man kartais norisi atsakyti ” nu tai durniai tie užsieniečiai, kad nesupranta”. Leisiu sau priminti, kad pagrindinė nudizmo esmė yra laisvė ir tolerancija. Jei aš ko nesuprantu ir man netinka, tai nereiškia, kad to negali būti kitų žmonių gyvenime, tradicijose bei pomėgiuose. Galbūt, kažkieno supratimu aš nesu tikras nudistas, nes nesikarstau nuogas po medžius ar nuogas nedarau buto remonto. Aš to nesuprantu ir man to nereikia. Kai kam nepatinka rūbai, kai kam patinka laukiniai civilizacijos nepaliesti pliažai ir gamta bei nakvynė po atviru dangumi smelėtame paplūdimyje ar ant šieno kupetos. Man patinka rūbai, ir patinka būti nuogam, mėgstu komfortą, renkuosi  pliažus su civilizacijos patogumais ir nudistauju tik pliaže bei pirtyse kur tai leidžiama ar mano nuogumas netrukdo kitiems. Esu nudistas/hedonistas ir man netrukdo nudistas/asketas ar nudistas/medininkas. Jei tai ne mano medžiai, tegul žmonės po juos karstosi, man vienodai. Ar pliaže netoliese manęs guli homoseksuali ar heteroseksuali pora, man jokio skirtumo, svarbu kad visi jaustusi gerai ir nežiūrėtu vienas į kitą kaip į priešą.

Parašykite komentarą

error: Duomenys apsaugoti !!