Nudizmas Graikijoje

Graikijoje dauguma nudistų paplūdimių yra salose. O tai kiek Graikijoje salų? Na, tai priklauso nuo požiūrio ar kiekviena iš vandens kyšanti uola būtų laikoma sala. Dauguma šaltinių nurodo, kad salų skaičius Graikijoje viršija net 1500. Nesijaudinkite, Jums nereikės rinktis iš 1500 salų, kuri Jums labiausiai tinka. Tik kažkur apie 150 Graikijos salų, kuriose yra gyventojų, o dauguma salų turi mažiau nei 100 gyventojų. Jei atkreipsime dėmesį tik į salas, kuriose yra bet kokia turizmo pramonė, salų, iš kurių galima rinktis, skaičius sumažėja iki maždaug 50. Be to, kai kurios iš šių salų yra didesnių salų palydovės, kurios tinkamos trumpoms dienos kelionėms.

Populiariausiuose Graikijos nudistų paplūdimiuose daugiausia poilsiauja užsieniečiai iš įvairių Europos valstybių. Jeigu atrodo, kad Graikijos nudistų paplūdimiuose yra labai nedaug graikų, tai yra keletas logiškų paaiškinimų. Kaip minėjome, nudizmas populiariausias Graikijoje yra salose, tačiau didžioji dauguma graikų gyvena žemyne. Salose dažnai gyvena daugiau turistų nei vietinių. Žemyniniai graikai atostogauja salose, kaip ir kiti europiečiai, tačiau graikų yra tik apie 11 milijonų. Palyginimui, Graikijos salose atostogaujantys vokiečiai ir britai, kurių gyventojų skaičius yra atitinkamai 80 milijonų ir daugiau kaip 60 milijonų. Taigi, jei atsidūrėte Graikijos nudistų paplūdimyje ir domitės, kur yra visi graikai? Jie yra ten, tiesiog iš kitų valstybių turistai juos pranoksta!

Nudistų kurortų, kempingų Graikijoje praktiškai nėra, kaip kitose Europos šalyse (išskyrus kelis viešbutukus ir Kretos saloje esantį nudistų viešbutį – Virtomartis). Taip pat Graikijoje yra mažai oficialių nudistų paplūdimių, nors apskritai yra didelė nudizmo tolerancija paplūdimiuose, kuriuose atsirado nudizmo įprotis. Tarp turistams prieinamų salų yra keletas salų su nusistovėjusiais nuogais paplūdimiais, kai kurios salos su atokiomis vietomis, tinkančiomis natūrurizmui, ir kai kurios salos, kurios per daug supakuotos turistų atostogų paketuose, kad naturizmas klestėtų. Kalbant apie žemyną, jo nudistų vietos yra labai menkai dokumentuotos.

Nudistų kurortų, kempingų Graikijoje praktiškai nėra, kaip kitose Europos šalyse (išskyrus kelis viešbutukus ir Kretos saloje esantį nudistų viešbutį – Virtomartis). Taip pat Graikijoje nėra oficialių nudistų paplūdimių, nors apskritai yra nusistovėjusi tolerancija paplūdimiams, kuriuose atsirado nudizmo įprotis. Tarp turistams prieinamų salų yra keletas (salų) su nusistovėjusiais nuogais paplūdimiais, kai kurios salos su atokiomis vietomis, tinkančiomis natūrurizmui, ir kai kurios salos, kurios per daug supakuotos turistų atostogų paketuose, kad naturizmas klestėtų. Kalbant apie žemyną, jo nudistų vietos yra labai menkai dokumentuotos.

Dėl gana neformalaus nuogo maudymosi Graikijos paplūdimiuose pobūdžio yra iššūkis sutvarkyti paplūdimius, kuriuose naturizmas turi gilias šaknis nuo tų, kurie kartais yra naturistai ar potencialiai naturistai. Daugelyje salų yra vienas paplūdimys, kuriame sutelkiama kritinė masė nudistų, ir kiti paplūdimiai, kuriuose nuogybės yra galimos, tačiau nebūtinai nuosekliai praktikuojamos. Pavyzdžiui, Antiparos saloje Theologos paplūdimys vienareikšmiškai yra nuogas salos paplūdimys. Tačiau saloje yra daugybė atokių ir mažai lankomų paplūdimių, kuriuos galima apžiūrėti. Tokiuose „off-the-beaten“ paplūdimiuose nuogumas paprastai yra priimtinas, atsižvelgiant į savo nuožiūra ir pagarbą pirmiausia ten buvusių tekstilės medžiagų jautrumui. Taip pat yra atvejų, kai nuogumas spontaniškai pasireiškia kraštutiniuose tekstilės paplūdimių galuose, toli nuo paplūdimio lankytojų koncentracijos ir tuo metu, kai paplūdimys nėra perpildytas.

Labai nedaug Graikijoje nuogų paplūdimių oficialiai sankcionuojami už nuogų naudojimą. Jei susidursite su ženklu, kuriame sakoma „nudistų paplūdimys“ arba „nuogybių nėra“, tikėtina, kad jį pastatė asmuo, neturintis jokio realaus valdžios, kad atspindėtų vyraujantį požiūrį tam tikroje vietoje. Negalime galutinai parašyti, kaip nuogi paplūdimiai techniškai stovi Graikijos įstatymų akyse. Tačiau gausūs empiriniai duomenys rodo, kad nuogumą valdžios institucijos gerai toleruoja tiek vietose, kur yra kritinė nudistų masė, tiek retai lankomuose paplūdimiuose, kur nudistai atsargiai palieka buferines zonas su tekstile. Jei jūsų kelionės veda jus į paplūdimius, atitrūkus nuo turistų ritmo, kur labiau tikėtina, kad susimaišysite su vietiniais gyventojais (ypač žemyninėje dalyje), turėtumėte naudoti kur kas daugiau savo nuožiūra sprogdami.

Dalinamės:


Parašykite komentarąerror: Duomenys apsaugoti !!