Nudizmas Erotizmas (1 dalis)

NUDIZMAS – EROTIZMAS?   NUDIZMAS ≠ EROTIZMAS?    NUDIZMAS, EROTIZMAS?

 

Kuris variantas teisingiausias? Pradėkime nuo pažinties.

Pagal Lietuvių kalbos žodyną (www.lietuviuzodynas.lt/terminai) Nudizmas – (lot. nudus – nuogas, plikas) – abiejų lyčių poilsiavimas nuogiems gryname ore, siekiant fizinės bei psichinės higienos ir visiško kontakto su gamta, o Erotizmas – (gr. eros, kilm. erotos – kūniška meilė): 1. įvairių lytinių potraukių bendras pavadinimas; 2. padidėjęs susidomėjimas lytinį susijaudinimą sukeliančiais dalykais; 3. polinkis lytinių santykių metu patirti pasitenkinimą lytinių organų stimuliavimu; 4. psichoanalizėje – lytinis pasitenkinimas, kurį sukelia nelytinių sričių (burnos, išangės) stimuliavimas.

Ko gero paprastesnio nudizmo apibrėžimo nesu skaitęs. Su erotizmu sudėtingiau, nes ir aiškinimas ne vienas, tačiau visų jų pagrindas tas pats – seksualinis susidomėjimas/pasitenkinimas. Prisiminkime bet kurį filmą, kuriame dailės studentams pozuoja nuogalius. Nors tikslas yra mokymasis, dauguma šių scenų yra kuriamos sukelti erotinį kontekstą. Ar toks pat nuogo žmogaus erotinis šešėlis galimas arba priimtinas nudistų susibūrimuose? Daugumos atsakymas būtų aiškus – NE (prisiminkime nudizmo sąvokos aiškinimą). Tačiau žmogus nėra sąvoka, o kur kas painesnis kūrinys. Sudėtingiausia, kai nėra tarpusavio sutarimo, noro rasti kompromisą, tolerancijos; kai susiformuoja kritinė dauguma arba kai ta dauguma keičiasi. Šio straipsnio tikslas nėra atsakyti už jus, kuris variantas yra teisingiausias. Tikslas – iškelti klausimus ir abejones pamąstymams ir diskusijai.

Aktyviai nudistauju jau 20 metų. Nelabai galėčiau apibrėžti konkrečios pradžios. Vieno įvykio, kaip atsitiktinio užklydimo į nuogalių paplūdimį, nebuvo. Pirmiausia tai domėjimasis prieinama rašliava (sovietiniais laikais ir ankstyvojoje nepriklausomybėje tai buvo ribota ir skurdu). Nors stipriausią įspūdį paliko žmonių, besilankiusių tuose paplūdimiuose, pasakojimai. Pirmą kartą ten apsilankiau būdamas studentu. Kamavo tik vienintelė mintis – kaip elgtis, kai hormonai įsiaudrins ir pakils aukštyn. Apsinuoginti viešai, nors ir pirmą kartą, baimės neturėjau jokios. Pradžioje pora kartų perėjau pajūriu, tyrinėdamas besideginančius, jų elgesį. Susiradau nuošalią vietą ir išsirengiau. Matyt, pirmo apsilankymo emocijos buvo per stiprios, kad tai pasireikštų išoriškai. Jokios nevalingos erekcijos, jokio gulėjimo ant pilvo, ar bėgimo jūron rankose paslėpus statumą. Tačiau kaip elgtis tiems, kurių pradžia buvo kitokia? Kaip elgtis tiems, kurie nori pradėti nudistauti, tačiau baiminasi to paties, bet neturi tiek drąsos, kiek turėjau aš? Paskaitykime kitur verdančias diskusijas šia tema. Visi garsiai lozunguoja, kad bet koks seksualinę potekstę turintis elgesys nudistų pliažuose yra netoleruotinas, nors dauguma tokių pliažų kuriam nors pakraštyje turi viešą paslaptį – veiksmo zoną. Pradedančiajam ir abejojančiam gali plaukai pražilti, prisikaičius tokių diskusijų ir, dažnai, kategoriškų pasisakymų. Tikiu, kad kvailų klausimų nėra. Yra tik niekam tikę atsakymai. Jei žmogus klausia, jam rūpi. Tik diskusijoje išaiškės tikrieji klausiančiojo kėslai. Tačiau, jei pačioje pradžioje smalsuolį „suvarinėsim gudriais atsakymais“, vargu ar sukursime nudisto, kaip patrauklaus asmens, įvaizdį. Dabar yra brandusis nudizmo pradžios Lietuvoje pikas, kai formuojasi lietuviško nudizmo filosofija, kuriasi atskiros bendruomenės. Puikus metas patyrusiems nudistams nusimesti arogantiškumą ir tapti patraukliais vedliais naujokams.

Pradžia. Vargu ar jūs lengvai galėtumėte įvardinti pirmines mintis, kada supratote, jog norite būti nuogas nuolat. Kultūriniai, istoriniai aspektai aktualesni vyresniems žmonėms, jaunuoliai dabar turi kur kas daugiau prieinamos informacijos ir galimybių. Tačiau kaip žengti pirmą realų žingsnį nudizmo link? Baimė patirti viešą seksualinį susijaudinimą ir tikėtiną aplinkinių pasmerkimą yra vienas dažniausių pradedančiųjų stabdžių. Suprantu, kad ant kaktos neparašyta, jog esi naujokas. Tačiau ir aplinkiniai neturėtų iš karto smerkti, jei jau įvyko susijaudinimas. Didžiąja dalimi aplinkinių reakcija priklauso nuo paties naujoko elgesio. Patarimas – susijaudinimas yra tavo, susitvarkyti irgi turi pats. Elkis taip, kad aplinkiniai neatkreiptų į tave dėmesį tol, kol susijaudinimas nepraėjo. Vargu, ar tai galima pavadinti seksualiniu elgesiu, jei nesiekiama tolimesnio seksualinio stimuliavimo. Tačiau, jei naujokas demonstratyviai sieks savo susijaudinimu aplinkinių dėmesio, tuomet reiktų paaiškinti leistinumo ribas.

Skirtinga patirtis. Dažnai tenka išgirsti citatą „o užsienyje…..“. Turėdami senesnes nudizmo tradicijas, daug šiuo metu lietuvius jaudinančių dilemų „Vakarai“ jau seniai išsisprendė. Nesigilinsiu į kultūrinius ypatumus, tačiau bendrai paėmus, sakau, kad lietuviai nudistai elgiasi kaip protestuojantys paaugliai, palyginus su suaugusiaisiais ten, „užsienyje“. Pagrindinis skirtumas – tolerancija. Tačiau ir ten jai atsirasti reikėjo ilgo kelio. Nuodugniai išnagrinėkite būdami užsienyje vietinius paplūdimius. Visų didesniųjų erdvių struktūra panaši – didžioji dalis įprastai matoma, yra viešas kitų poilsiautojų praėjimo takas, ten bet kokios seksualinės užuominos smerkiamos, pakraščiuose – veiksmo zona, kur dažniausiai kuriasi vienišiai, seksualinės mažumos, smalsuoliai. Tikėtinos trinties zona yra šių erdvių sandūra. Tačiau retai kada išgirsime cituojančius, kad ten tai įprasta, arba neišgirsime nieko, tarsi tų „pakraščių“ apskritai nėra. Jei jau taip mylime „Vakarus“, matykime viską. Ten kur nuogas kūnas, ten ir erotika, seksas. Ir nesvarbu, kurioje paplūdimio erdvėje esate įsikūręs. Tačiau. Net ir patys lietuviai, būdami turistais „Vakaruose“ užtikę besismaginačius reaguoja kaip… tolerantiški vakariečiai. Kodėl ta tolerancija dingsta grįžus namo? Iš kitos pusės, sukilus nenumaldomam norui, tenkinti seksualinius poreikius „čia ir dabar“ tikrai neetiška. Jūsų elgesys, priklausomai nuo vietinės tvarkos, gali būti traktuojamas kaip nusižengimas įstatymams, o dar yra ir moralė. Maža kas ten sukilo, erotizuojantis elgesys neturi versti aplinkinių jaustis nejaukiai. Jei norite dabar atsakyti, kad galbūt kaimynai pajus tą bangą ir pratęs ar prisijungs, tuomet dar kartą perskaitykite nudizmo paaiškinimą. Seksas gamtoje nėra iškrypimas, tik gal esate netinkamoje vietoje netinkamu laiku?

Tai kuris variantas teisingiausias? Tie, kam dar nepabodo skaityti, supranta, kad ši tema per plati vienam straipsniui. Atskira tema yra homoseksualūs vyrai, kurie bene daugiausia pasipriešinimo ir sulaukia iš aplinkinių dėl akcentuoto seksualinio elgesio. Ar to negatyvo būtų tiek pat, jei būtume panašaus tolerancijos lygio, kaip yra „Vakaruose“?… Dedu daugtaškį ir kažkada sudėliosiu mintis atskiru straipsniu.

Nežinau, kuris variantas teisingas. Ko gero rinkčiausi NUDIZMAS, EROTIZMAS, nes mes esame kaitoje. Neturime tradicijų. Mes jas kuriame dabar. Puiku, kad šiandien verda diskusijos įvairiose erdvėse tiek virtualiai, tiek realybėje. Tą kelią reikia nueiti ir mums.

Kuo grįstus nudizmo pagrindus suformuosime ateičiai? Linkiu daugumai iš mūsų nusimesti visažinio kepurę, suprasti, kad mano nuostatos yra tik mano, kitiems jos neprivalomos, suprasti, kad žmonės skirtingi ir kitaip mąstantis nėra automatiškai blogas. Dažniau pabūkime kito vietoje ir pasistenkime aplinką pamatyti to kito akimis. Nieko neskatinu, nieko nepropaguoju. Kvailų klausimų nebūna, būna tik netinkami atsakymai.

 

1 dalies pabaiga

Bus daugiau.

Pagarbiai, Kunigas.

Dalinamės:


2 thoughts on “Nudizmas Erotizmas (1 dalis)

Parašykite komentarąerror: Duomenys apsaugoti !!