Natūrizmo Credo

Kas yra natūrizmas? Natūrizmas pirmiausia yra poilsio ir atsipalaidavimo forma, tam tikra vidinė laisvė ir harmonija su gamta, tai gali būti filosofija ir gyvenimo būdas, tačiau mes neturime prie jo pridėti jokių teorijų, tiesiog natūraliausia yra degintis ir maudytis. Kai esame nuogi paplūdimyje, jaučiamės laisvai ir nevaržomi, šlapias kostiumas tik trukdo. Be abejo, daugelis tekstilės mėgėjų bent kartą gyvenime maudėsi nuogi vakare ar naktį, ežere ar prie jūros, ir daugelis jų tai prisimena kaip kažką įdomaus. Jį lydintis laisvės jausmas natūraliai pasireiškia nuogomis maudynėmis dienos metu natūristų paplūdimiuose. Čia nėra jokio skirtumo, jei tada kam nors patiko, jam tikrai patiks ir dabar, tereikia įveikti savo baimes, išmesti išankstinių nuostatų bagažą. Natūrizmas gali būti ir šeimos judėjimas.

Prisiminkime vieną dalyką, kad pats nuogumas nesukuria natūrizmo, jam būdingas bruožas yra bendruomeniškumas. Sunku kalbėti apie natūrizmą, kai miegama nuogiems, karštomis dienomis nuogas vaikštinėjimas po butą ar net jei vienas deginiesi terasoje ar kokioje nuošalioje vietoje. Daugelis žmonių tai daro automatiškai netapdami natūristais, nes tai praktikuojama tarp šios poilsio formos šalininkų, be aplinkinės bendruomenės, o tokie „namudiniai” tėra tik nuogi žmonės.

Nieko bendro su natūrizmu neturi toks elgesys, kai mūsų nuogumas yra primestas kitiems – natūristai nevaikšto aplinkiniais miškais, rizikuodami susitikti su žmonėmis, kurie tokių pažiūrų nenori. Tikrieji natūristai neprimeta savęs kitiems, mes esame savo grupėje, į kurią nuoširdžiai kviečiame naujus žmones. Svingerių vakarėliai, organizuojami pirtyse, arba kai gruodį, ant užšalusio ežero, dvi beviltiškos moterys nusirengia šaukdamos „tegyvuoja gamta!“ – tai nieko bendro su natūrizmu nėra. Tame nėra nieko natūralaus. Daugelis interneto svetainių yra paženklintos natūrizmu, bet iš tikrųjų yra erotinės, todėl įprastas stebėtojas gali prilyginti natūrizmą seksui viešose vietose ar pornografijai. Tikrai reikia pasakyti, kad taip nėra, ir ne apie tai kalbama. Natūrizmas yra tas, kad mes esame nuogi, kai tai natūralu, t. y. paplūdimyje, saunoje, maudantis, kai mums gera ir malonu. Žmoguje yra kažkas, kad atsikratęs drabužių jis taip pat bent iš dalies atsikrato civilizacijos balasto ir pradeda kitaip žvelgti į pasaulį. Visi pabrėžia labai gerą atmosferą N paplūdimiuose, ir tai tiesa. Pakanka nuvykti į paplūdimius Lietuvoje ar kur nors Viduržemio jūros baseine, pvz., Į Kroatiją, Ispaniją, Graikiją, kad pamatytumėte, kas tai yra, ir įtikinti save tokiu poilsiu. Atrodo, kad žmonės labiau supranta vienas kitą, ir susidaro įspūdis, kad jie labiau šypsosi, kai jaučiasi puikiai.

Mitas apie natūristų paplūdimius turėtų būti nedelsiant paneigtas – ten ateina ne tik gražūs, jauni ir geros formos žmonės. Yra jaunų ir senų, storų ir liesų, sveikų ir neįgalių, negražių ir gražių, tiesiog tokių žmonių kaip bet kurioje kitoje vietoje. Natūrizmas taip pat yra aseksualus. Matymas nuogų žmonių minią gali nustebinti, ypač pradedančiuosius natūristus, tačiau tai labai greitai tampa įprastu reginiu. Bet kokį seksualinį elgesį „plikame paplūdimyje“ aplinka vertina labai blogai, beje, tas pats būtų ir tekstilės paplūdimyje. Nuogybės N paplūdimyje nereiškia sutikimo ar susitikimo, mes tiesiog elgiamės lygiai taip pat, kaip ir paprastuose paplūdimiuose, laikomės tos pačios kultūros ir standartų, vienintelis skirtumas tas kad ant savęs neturime kelių audinio likučių.

Tai dabar jau nebeveikiančios Lenkijos Natūristų asociacijos priimtas ir į jos įstatus įtrauktas natūrizmo apibrėžimas.

NATŪRIZMAS – tai būdas gyventi harmonijoje su gamta, kuriam būdinga bendro nuogumo praktika, siekiant skatinti pagarbos sau, kitiems žmonėms ir visai gamtai modelį.

Natūristai nuogi ilsisi tokiomis sąlygomis, kai drabužiai neturi teigiamos funkcijos ir trukdo.

Natūrizmas praktikuojamas izoliuotose ar nuošaliose vietose tarp šios poilsio formos šalininkų.

Natūristas gali būti bet kuris, kuriam būdingas aukštas asmeninės kultūros lygis, kuris rūpinasi savo ir kitų sveikata, taip pat higiena ir kūno estetika.

Natūristai negali būti abejingi ekologinės grėsmės problemoms, nes nuogas žmogus sunaikintos gamtos aplinkoje atrodo groteskiškai.

 

 

Dalinamės:


2 thoughts on “Natūrizmo Credo

Parašykite komentarą

error: Duomenys apsaugoti !!