Lyčių balansas

Faktas, kad daug mažiau moterų nei vyrų,  lankosi nudistų pliažuose ar pirčių zonose skirtose nudistams. Bent jau tai matuoja beveik bet kuris dalyvavimo socialiniame nuogume rodiklis. Nudistų pirtyse ir  paplūdimiuose vyrų yra kelis kartus daugiau nei moterų. Nudizmo ir naturizmo internetinėse diskusijų grupėse santykis dar blogesnis. Tik privačiuose klubuose ir kurortuose, kur dažnai taikoma sąmoninga balanso politika, kad lyčių santykis būtų 1: 1.

Ar taip yra todėl, kad vyrus labiau traukia socialinis nuogumas dėl vojeristinio susidomėjimo, ekshibicionizmo ar kitų seksualinių paskatų? Gal moterims neatrodo, kad nuogybių patirtis (tiek privačiai, tiek socialiai) yra maloni? O gal tai kažkas kita? Kokios tos priežastys?

 

  1. Vojarizmas

Vienas iš nuolatinių dalyvių nerimo / kritikos dėl socialinio nuogumo praktikos bet kuria iš įvairių formų yra tai, kad būdama nuoga, tampi kažkieno stebėjimo ir/ar vojaristinių fantazijų patenkinimo objektu. Tokį nerimą paprastai išreiškia moterys, bet ir daugelis vyrų taip pat gali laikytis šios nuomonės.

Tikriausiai niekas neturi tikros patirties, kuri gali tinkamai paneigti šią nuomonę. Iš tiesų gali būti, kad daugelis vojeristų eina į nudistų susibūrimo vietas, kad patenkinti savo fantaziją. Tačiau tokių asmenų nėra daug. Subrendę, psichologiškai sveiki žmonės, mėgstantys būti nuogi, arba neutraliai vertina kitus nuogus, arba jiems atrodo malonu, tačiau jie vis tiek didžiąją dalį savo pasitenkinimo gauna patys būdami nuogi, tad vojerizmo klausimas labai sumažėja.

 

2 Socialinis kūno įvaizdžio akcentavimas

Labai gerai atpažįstama tendencija, kai reklama ir populiarios pramogos labai siaurą kūno tipų asortimentą reklamuoja (švelniai tariant) kaip gražų ir patrauklų, o dauguma kitų tipų laikomi nepatraukliais, atstumiančiais ar negražiais. Nepaisant šio pripažinimo, šios nuostatos išlaiko savo galią mūsų estetiniam suvokimui per tokius šiuolaikinius reiškinius kaip fizinio pasirengimo kultas.

Vyrauja nuomonė, kad fizinis patrauklumas yra pagrindinis moters potencialas norint rasti porą, tuo tarpu vyrui uždarbio potencialas yra santykinai svarbesnis.

Faktas yra tas, kad tik gana nedidelė dalis gyventojų – tiek vyrų, tiek moterų – priartėja prie fizinio tobulumo stereotipų pritaikymo, ypač tiems, kurie yra gerokai vyresni nei paauglystėje .

Tad daugelis moterų, kurios nesijaučia ant tiek tobulos, kiek jos pačios norėtu, bet kokį vyro žvilgsnį gali priimti ir suvokti kaip jos potencialo tyrinėjimą ir įvertinimą, o kai kuriais atvejais ir pasijausti sumenkinta. Iš to ganėtinai dažnai ir atsiranda priešprieša tarp nuoginėjančių moterų ir vyrų.

Ironiška, bet būtent dėl ​​nuogybių tabu žmonėms taip sunku atpažinti tiesą! Jei nuogumas būtų žymiai dažnesnis, visiems būtų daug lengviau suprasti, kad dauguma žmonių nėra „tobuli“ ir kad mums būtų daug geriau priimti savo kūną tokį, koks jis yra.

 

 

Rūpesčiai dėl fizinio saugumo

Daugeliui moterų seksualinio priekabiavimo ar išprievartavimo baimė yra labai reali, ir daugelis vyrų nesupranta, kokia stipri ar išplitusi gali būti baimė. Tačiau nėra jokių įrodymų, kad daugumoje vietų, kuriose randamas viešas nuogumas, moterims kyla didesnis priekabiavimo ar išprievartavimo pavojus nei panašiose vietose be nuogybių. Nuogas paplūdimys ar nudistų kurortas nėra pavojingesnė vieta nei trikotažinis  paplūdimys ar kurortas. Smurtaujantys prievartautojai yra labai pikti, nelaimingi žmonės. Jie tikrai nėra tie žmonės, kurie yra pripratę prie malonios, atpalaiduojančios socialinio nuogumo atmosferos. Būtų galima teigti, kad išprievartavimo pavojus nudistų susibūrimo vietose dažnai yra kiek perdetas. Didesnis pavojus kiltu jei esate viena, kažkur atokiai nuo žmonių. Dėl viešumo dabar plačiai suprantama seksualinio priekabiavimo  problema. Teismo procesai ir įstatymai (kol kas) daro tiesioginį nedidelį poveikį tam, kas vyksta už darbo ar institucinės aplinkos ribų. Taigi, skirtingai nei išprievartavimas, priekabiavimas gali būti tikra nuogumu besidžiaugiančių žmonių susibūrimų problema, lygiai taip pat kaip ir vietose, kur žmonės nėra nuogi, pavyzdžiui, paplūdimyje, naktiniame klube ar privačiame vakarėlyje.

Kalbant apie seksualinį priekabiavimą, negalima sakyti, kad tai negali vykti vietose, kur žmonės yra nuogi. Taip kurie vyrai galimai pasinaudos nepageidaujamomis seksualinėmis pastabomis ar replikomis, spoksos (nemaišyti su pažiūrėjimu ar nužvelgimu) , ar net bandys nepageidaujamai paliesti. Bet prisiminkime, kad tai nėra nuogumo problema. Lygiai taip pat priekabiavimą galite patirti vietose, kur žmonės nėra nuogi, pavyzdžiui, paplūdimyje, naktiniame klube, privačiame vakarėlyje ar net darbinėje aplinkoje.

Kai kurie vyrai tikriausiai niekada neišmoks tramdyti priekabių elgesio, tačiau turėtų labai aiškiai išmokti ten, kur jie nėra laukiami. Dauguma vyrų, kurie nusprendžia dalyvauti socialiniame nuogybėje dėl savęs, jau supranta, kad seksualinis priekabiavimas yra neteisingas, tačiau kai kuriems dar  reikia priminti. Beveik visi naturistų klubai, parkai ir kurortai dabar turi oficialią politiką, draudžiančią priekabiavimą ir numatančią greitą visų, kurie nesilaiko, išmetimą. Tarp nuogumą praktikuojančių žmonių, bet koks priekabiavimas neturėtų būtį toleruojamas, o priekabiaujantys vyrai privalo būtį šalinami iš visų socialinių bendruomenių.

Bet koks aplinkinius trikdantis elgesys socialinėje nuogybėje negali būtį toleruojamas. Tarp nuoginėjančių dažnai tvyro bendruomeniškumas ir stengiamasi, kad trikdantis elgesys būtų akivaizdžiai nepageidaujamas ir asmuo neteisingai besielgiantis būtų šalinamas iš bendruomenės.

 

Būti nuogos, moterys nori nemažiau nei vyrai. Bet moterys labiau nei vyrai nori ir saugumo, jaukumo, bei supratimo.

Taigi, norint harmoningo nuoginėjimo reikalingas ir lyčių balansas. Priešingu atveju nudizmas netenka prasmės kaip socialinis ar bendruomeniškas nuoginėjimas.

Lyčių disbalansas yra simptomas, o ne pagrindinė (-ės) problema (-os). Didžiausias prioritetas turi būti moterų dalyvavimo nuogume didinimas, o ne vyrų dalyvavimo mažinimas.

 

 

Parengta pagal http://www.naturistplace.com (Women’s Issues with Nudity)

 

Dalinamės:


One thought on “Lyčių balansas

Parašykite komentarą

error: Duomenys apsaugoti !!