Ar tėvai turėtų būti nuogi savo vaikų akivaizdoje?

Daug mūsų yra susirūpinę dėl natūrizmo įtakos vaikams. Iki šiol nebuvo daug pagrįstų numonių šia tema, nors, laimei, yra vis daugiau tyrimų, kurie patvirtina tai, ką mes, nudistai, žinome iš patirties: natūrizmas daro teigiamą įtaką psichologinei vaikų raidai.

Vaikai gimsta be ideologijų, religijų ar madų. Laisvą vaiko nuogumą iš karto persekioja jo kultūra, nes kiekviena visuomenė turi savo protokolus, kaip parodyti kūną. Jo kūnas taip pat gauna tėvų vertybes, kurie, vykdydami auklėjamąją užduotį, nurodo, kur yra riba tarp to, kas leidžiama ir kas draudžiama. Nuogybės ir kuklumas yra dvi tos pačios monetos pusės: pagarba kūnui. Vaikai mokosi, kur baigiasi vienas, o kitas prasideda jų pačių namuose, stebėdami savo tėvus ir brolius.

NUOGYBĖS ANKSTYVOJE VAIKYSTĖJE: ŠVIESTI – TAI ATRASTI

Reagavimas į nuogumą turi savo etapus. Situacija, kad maži vaikai mato savo tėvus be drabužių, nėra traumuojanti. Los Andželo universiteto psichologo Paulo Okami tyrimai rodo, kad kai 0–6 metų vaikų tėvai namuose yra natūraliai nuogi, jaunystėje tokių vaikų savivertė yra geresnė ir jie jaučiasi patogiau su savo kūnu . Kai vaikai yra tokio amžiaus, yra galimybė kartu maudytis ,žaisti ir linksmintis. Nuo 2 metų jie pradės suprasti, kad skiriasi jų ir tėvų kūnas: prasidės jų smalsumas ir naivūs klausimai. Atėjo laikas sąžiningai atsakyti jų amžiui pritaikyta kalba. Tai suteikia jūsų vaikui pasitikėjimą savimi. Jei nuogybės kelia jums nemalonų jausmą, vertėtų pasitelkti kitas strategijas, pavyzdžiui, piešti ar naudoti lėles (seniau lėlės buvo nelytinės, dabar šia prasme jos yra tikroviškesnės). Pagrindinis dalykas yra palikti laisvą įvykių eigą bet kuria kryptimi .

NUOGYBĖS VĖLYVOJE VAIKYSTĖJE: AUKLĖTI- REIŠKIA PAGARBĄ

Nuo 6 iki 11 metų prasideda privatumo poreikis. Nuogas mamos ir tėčio kūnas, kuris anksčiau buvo pažįstama ir natūralus vaizdas, sukelia nepatogumų . Tikėtina, kad jūsų vaikas pradės rodyti pirmuosius ženklus, kad atėjo laikas pakeisti požiūrį: jis nusisuka, užsidengia, prašo neatidaryti vonios durų ir nori naudotis privačia rūbine baseine. Tai yra kuklumo išraiška . Ši emocija kyla spontaniškai, kai vaikas pradeda apibrėžti savo individualumą ir žymėti savo ribą tarp savęs ir kitų.

Šiuo požiūriu tai yra teigiama emocija. Nepainiokite to su gėda, kurios jis nejaučia- ji yra susijusi su privatumo ir pagarbos savo kūnui poreikiu. Remiantis „Journal of Pediatrics“, gerbiamu pediatrijos pasaulyje leidiniu, šiame amžiuje „vaikai, kurių tėvai linkę miegoti vienoje lovoje, maudytis kartu ar apsinuoginti, paprastai turi aukštesnį seksualinį elgesį“, nors jie patikslina, kad tai lemia seksualinis liberalizmas šeimose, o ne tik tėvų nuogybės.

Kai pasirodys pirmieji kuklumo požymiai, turime leisti jiems pradėti dangstytis.  Jie turi suprasti normas ir gaires .  Jei parodysite vaikui pagarbą, jis paseks šiuo pavyzdžiu – tai puikus būdas suteikti jam pasirinkimo laisvę. Ugdymas yra bendravimas, tačiau nėra pagrindo viską socializuoti.

NUOGYBĖS BRENDIMO LAIKOTARPYJE: AUKLĖJIMAS YRA PASIRINKIMAS

Brendimo metu akivaizdūs kūno pokyčiai ir hormoninis sprogimas suaktyvina seksualumą, ypač lytinį. Šiame amžiuje kuklumo atžvilgiu paprastai būna lūžio taškas. Vienas pavyzdys iliustruoja šį etapą.

Juliui ir jo tėvui buvo įprasta namuose būti nuogiems. 8-erių metų amžiaus Julius ėmė gėdytis ir pasakė tėvui, kad jam buvo nemalonu, kuomet pamatė nuogą tėvą atidaręs kambario duris. Tėvas gerbė sūnaus poreikį, ir pradėjo dėvėti apatinius rūbus. Dabar Julius yra 16-metis, kuris namuose apsinuogina kai jam tai tinka, kaip ir jo tėvas, tačiau prieš įeidami į vienas kito kambarį pasibeldžia. Šiame etape svarbu išmokti rinktis. Norėdami tai padaryti, turite nustatyti savo kriterijus, kas yra privatu ir kas yra vieša.

Blogiausi variantai yra seksualizuoti nuogumą, nepaisyti ribų ar ignoruoti vaiko norus. Rodytis nuogam tarsi žaidimas visiems ir yra teigiama patirtis Bet jei jūsų vaikas pradeda rodyti nepasitenkinimo ženklus, žaidimas baigėsi ir gerbkite vaiko norus!

Tėvų nuogybės ugdo ne visiems suprantamas pamokas

Pasirodyti nuogam prieš vaikus yra subtilus dalykas, kurį kiekviena šeima tvarko savaip, tačiau visuomenė tai priima skirtingai. Yra požiūris, kuris žmogaus kūno rodymą vertina kaip kažką nenormalaus, bet tai tikriausiai moralinių išankstinių nuostatų, o ne žinių, trūkumas, nes ekspertams aišku, kad kūno rodymas vaikams nėra nukrypimas.

„ Žinodami savo tėvų kūnus, vaikai gali suprasti jų patiriamas permainas , kurios padeda geriau pasiruošti šiam procesui“, – aiškina ekspertas. Nuogo tėvų įvaizdžio priėmimas kaip namų peizažo dalis skatina fizinį savęs priėmimą, padeda suprasti, kad žmogaus anatomija yra įvairi ir vengia patekti į nerealaus tobulumo, kurį mums parduoda reklama, maniją. Suprasti, kad žmogaus oda taip pat yra natūrali, reiškia suprasti, kad nėra „netinkamų“ vietų arba dėl kurių reikėtų jausti ypatingą gėdą.

Seksologas pabrėžia, kad svarbu normalizuoti visus šiuos klausimus nuo pat vaikystės. „Nereikia visko slėpti iš kuklumo ar kalbėti apie tai tiek, kad galų gale būtų nejauku“, – pataria jis. „Reikia kalbėti su vaikais apie jų kūną, mokyti, kad tai kažkas intymaus ir, atėjus paauglystės pokyčiams, jie gebės paklausti ir išsakyti visas savo baimes . Tai yra pasitikėjimo įkvėpimas ir galimybė prieiti prie šio proceso taip, tarsi tai būtų bet kuri kita tema “, – priduria Cajide’as.

Jei nenorite to nedaryti

Tai, kad savo nuogo kūno rodymas yra natūralus elgesys, dar nereiškia, kad visi turi jaustis patogiai tai darydami (arba matydami kitų nuogumą). Tai nėra gairės, kurios turėtų būti nustatytos visose šeimose . „Jei suaugusiajam nepatogu prieš savo vaikus, tai bus katastrofa, vaikai supras, kad ten vyksta kažkas keisto“. Ekspertas rekomenduoja kitas strategijas, tokias kaip „griebtis piešinių, lėlių … palikti atidarytas dušo duris, kol mama ar tėvas prausiasi“.

Pasak Cajide’o, šeimos turi suprasti, kad akto normalizavimas yra puikus, tačiau tai nėra svarbiausia. Pagrindinis dalykas yra išmokyti vaikus matyti ir pažinti visas kūno dalis, o vonia yra tinkamiausias laikas. Tai yra galimybė atrasti neegzistuojančius terminus, pavyzdžiui, vagina ar varpa. Vaikai turi daug klausimų dėl kūno skirtumų nuo tam tikro amžiaus, ir netinkamiausias dalykas būtų nuo jų nuslėpti viską.

Ekspertas taip pat atkreipia dėmesį, kad brendimo pokyčiai dažniausiai būna kūniško kuklumo įgijimo metas , todėl normalu, kad tada kyla abejonių dėl savo paties ar jų tėvų kūno. Šiame etape svarbu, kad į tai būtų žiūrima laisvai, niekam nieko neprimetant. Mes esame savo namuose ir kiekvienas iš jų nusprendžia, kaip nori būti apsirengęs – tai gali būti tinkamiausias credo.

Dalinamės:


3 thoughts on “Ar tėvai turėtų būti nuogi savo vaikų akivaizdoje?

 • 2020-11-04 at 20:37
  Permalink

  O kodėl ne? Ko slėptis nuo jų? Jeigu jau esi nudistų šeima.. tai būtent, ką slėpti nuo vaikų, be to jeigu su vaikais nuo pat pirmų jų gyvenimo dienų nuoginėjant kartu..

 • 2021-02-16 at 14:47
  Permalink

  Mes kartu 11 metų, mūsų sūnui 10 metų. Dar iki gimimo lankėm tik nudistų pliažus. Natūraliai pastaruosiu 2 metus prie jūros nudistų pliaže kartais jam nesinori išsirengti, priežasčių neklausinėju. Kai mano, kad svarbu pats pasako. Esu tikra, kad savo nuogą kūną jis pagal savo amžių priima natūraliai ir nebijos paklausti, ko nesupras apie vyrus arba moteris.
  Man dabar aktualiausia paaiškinti vaikui, kodėl kiti deginasi su rūbais arba namie niekada nepasirodo neapsirengę prie šeimos narių. Galvoju apie sūnaus bendraamžių toleranciją arba natūralizmo supratimą ir matyt bijau, kad pasmerks mūsų vaiką, jei jis atvirai prasitars.

Parašykite komentarąerror: Duomenys apsaugoti !!